środa, 5 lipca 2017

Mumiko- magia zabawek

Ostatnie zdjęcia Oliwii znad jeziora wywołały lawinę pytań.
Sporo z Was pytało mnie o wędkę, którą Oliwia miała na sesji.
Zapowiadając poprzedni post obiecałam, że bliżej przedstawię Wam, nową na polskim rynku, markę zabawek dla dzieci.

Dziś spełniam obietnicę!
A nawet więcej!
Magda i Paweł zgodzili się specjalnie dla Was udzielić krótkiego wywiadu!

Mumiko- zabawki od projektantów.

Mumiko to Magda i Paweł, para w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Swoje pomysły wykonują osobiście w małej, kameralnej manufakturze.
W projektowaniu hołdują naturalności, prostocie, nie lubią przegadanych form i nadmiernych dekoracji. Wierzą, że przedmioty codziennego użytku wpływają na gust, co jest niezwykle istotne przy doborze zabawek dla najmłodszych.
Największą satysfakcję czują, kiedy dzieci w kontakcie z ich zabawkami od razu zatapiają się w świat wyobraźni, a na ustach dorosłych pojawia się nostalgiczny uśmiech.

Kochani, skąd pomysł na firmę?
Powodów było kilka. Pomysł na swoją firmę rozwijał się w naszych głowach już dość długo.
Po nieudanym epizodzie z pracą, w której nie czuliśmy się komfortowo, znaleźliśmy odwagę do wzięcia losu w swoje ręce.
Już studiując wzornictwo przemysłowe na ASP, wykonywaliśmy projekty dla dzieci.
Wtedy powstały Biurek i Zmyślne Klocki. Podczas obserwacji z użytkownikami, ze zdumieniem odkryliśmy, że i dzieci i my czerpiemy z naszych zabawek ogromną radość i satysfakcję.
Źródło pomysłu na firmę było jeszcze jedno. Jako dumni ciocia i wujek nie jeden raz desperacko szukaliśmy fajnych zabawek dla naszych bratanków. Staliśmy z rozpaczą w sklepie przed półkami  z zabawkami czując, że to co widzimy jest tandetne i źle zaprojektowane.  Suma tych wszystkich doświadczeń przekonała nas, że chcemy robić wyjątkowe zabawki.

Dlaczego drewno?
Drewno jest naturalnym, ciepłym i bliskim ludziom materiałem. Żyjemy w czasach wszechobecnego plastiku i przesytu zabawek z niego wykonanych. Nie twierdzimy, że plastik jest zły, jednak do nas bardziej przemawiają proste, naturalne i ciepłe formy, które najlepiej rozwijają wyobraźnie dzieci. Taki efekt możemy uzyskać właśnie wykorzystując drewno. Poza tym cenimy sobie zapach drewna, który roztacza się w naszej pracowni i nie chcielibyśmy go zamienić na nic innego. 

Skąd czerpiecie pomysły?
Pomysł na projekt często przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, kiedy w ogóle nie myślimy o tym i jesteśmy zupełnie odprężeni i zrelaksowani. Czasem coś zobaczymy, lub coś się wydarzy z pozoru zupełnie nie związane z tematem, a co jest iskrą zapalną nowej koncepcji.  Z tego powodu zawsze nosimy przy sobie notes i ołówek, bo pomysły są bardzo ulotne i jeśli ich w porę nie nakreślimy to przepadną.
Kiedy już mamy koncept, nadajemy mu interesującą, spójną formę. Mamy sprecyzowany zestaw cech, którym muszą sprostać nasze zabawki. To prostota, funkcjonalność, dopracowany detal i połączenie vintage z nowoczesnością. Kiedy patrząc na rezultat czujemy ciepło na sercu, a nasi bliscy się uśmiechają, to wiemy, że właśnie o to nam chodziło.

Dziękuję!
 Jak sami widzicie Mumiko to styl, unikatowość.
Oliwia po uszy zakochała się zarówno w wędce jak i zmyślnych klockach.
Przy klockach mamy ubaw po pachy bo tworzy te swoje "dinorożce" i inne "nosopsy".
Na początku potrawiła ułożyć tylko jelenia. Dziś układa najdziwniejsze, najbardziej zaskakujące zwierzęta i nadaje im nazwy.

Wędka (którą możecie podziwiać TU) to magia! Pozwala nam przenieść się w fajne miejsca i przeżywać niezapomniane przygody wyciągając z wody coraz to większe ryby a ostatnio nawet rekina. :)

Mumiko to idealny pomysł na prezent (!)
To zabawki wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół.
Zapakowane pięknie i cudnie spersonalizowane!

Zajrzycie do nich TU i przekonajcie się sami!
Sukienka Evki Kids
Zmyślne klocki MUMIKO

1 komentarz:

  1. Oliwkowa Mamo, dziękujemy Ci za ten wywiad i ciepłe słowa :)

    Dla nas największą nagrodą jest fakt, że Oliwia pięknie się rozwija, a Mumiko miało okazję dołożyć do tego swoją cegiełkę. "Dinorożce" i "Nosopsy" są obłędne, przy następnym projekcie zwrócimy się do Oliwi z prośbą o wymyślenie nazwy ;)

    Trzymajcie się kochani ciepło i do usłyszenia! :)
    Magda i Paweł z Mumiko

    OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM